گواهینامه CE اورجینال و غیر اورجینال !!!

گواهینامه CE اورجینال و غیر اورجینال !!!

با توجه به عدم آگاهی بسیاری از تولید کنندگان صادر کنندگان محترم در کشور از قوانین صدور گواهینامه و تاییدیه های CE اروپا، متاسفانه مراکز ارائه گواهینامه تقلبی با دسته بندی گواهینامه و تاییدیه CE به دو گروه اورجینال (اصلی) و غیر اورجینال (خوداظهاری)، اقدام به سوء استفاده از شرکتهای متقاضی دریافت نشان CE نموده و گواهینامه تقلب را در بازار صدور گواهینامه ایران، با بهای گزافی به فروش می رسانند.


گواهینامه CE برای میلگرد عاج دار

گواهینامه CE برای میلگرد عاج دار

آگاهی از استاندارد اتحادیه اروپا برای صادرات محصول برای تولیدکنندگان میلگرد عاجدار و اینکه آیا امکان دریافت گواهینامه CE برای میلگرد عاجدار وجود دارد یا خیر ، با توجه به اینکه در دامنه کاربرد استاندارد اروپایی مقاطع گرم نوردیده فولادی، فهرست محصولات مرتبطی که امکان دریافت گواهینامه CE برای آنها وجود دارد، بطور روشن بیان نشده است، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


گواهینامه CE برای دوزینگ پمپ

گواهینامه CE برای دوزینگ پمپ

تولیدکنندگان انواع پمپ های دوزینگ یا مترینگ پمپ ها که قصد صادرات این محصول به کشورهای خارجی به خصوص اتحادیه اروپا و ترکیه را دارند ، باید با توجه به هر یک از اجزای برقی، سلونوئیدی، هیدرولیکی و یا پنوماتیکی بکار رفته در این نوع پمپها ، انطباق محصول را با دایرکتیوهای مرتبط اروپایی موضوع نشان CE اثبات نمایند.


گواهینامه CE برای ماشین لباسشویی

گواهینامه CE برای ماشین لباسشویی

آگاهی از تمامی دایرکتیو ها و رفرنس های ضروری مورد نیاز برای اخذ گواهینامه CE برای ماشین های لباسشویی خانگی، و همچنین دریافت گواهینامه CE معتبر برای این محصول، باعث پیشگیری از بروز مشکلات مربوط به ترخیص نشدن کالا از گمرک کشور مقصد خواهد شد.


گواهینامه CE برای آنتن های مخابراتی

گواهینامه CE برای آنتن های مخابراتی

بااینکه آنتن های مخابراتی ، بعنوان گروهی از وسایل جانبی مربوط به تجهیزات رادیویی می باشند، اما مرجع و رفرنس ارزیابی و صدور تاییدیه CE برای گروهی از انواع آنتن ها، دایرکتیو RED (تجهیزات رادیویی) اروپا نیست.


اصول عمومی درج نشان CE اروپا

اصول عمومی درج نشان CE اروپا

برای تمامی مصحولاتی که نشان CE اروپا برای آنها کاربرد دارد، اصول و قوانین پایه ای برای قرار دادن نشان CE بر روی محصول در آن بیان شده است . این اصول عمومی در ماده 30 از مقررات REGULATION (EC) No 765/2008 اروپا شرح داده شده اند.


اولین استاندارد ایزو مربوط به همه گیری ویروس کرونا در محیط کار ، ایزو 45005

اولین استاندارد ایزو مربوط به همه گیری ویروس کرونا در محیط کار ، ایزو 45005

از زمان شروع همه گیری ویروس کرونا ، سازمانها و مقامات مسئول در کشورهای مختلف، الزامات و قوانینی را برای محیط های کسب و کار ارائه نموده اند. اما مشخصه در دسترس عموم منتشر شده بوسیله ایزو یا همان ISO/PAS 45005 ، بعنوان خطوط راهنمای کار کردن ایمن در طی مدت همه گیری وبروس کرونا ، کاربردی ترین سیستم مدیریتی منتشر شده در این رابطه در جهان بوده که قابل استفاده برای تمامی سازمانها، شرکتها و کسب و کارها است.


نشان UKCA مارک بریتانیا در یک نگاه

نشان UKCA مارک بریتانیا در یک نگاه

با توجه به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ، گواهینامه و نشان CE دیگر برای صادرات محصول به انگلیس و سایر کشورهای زیر مجموعه بریتانیا، از طرف مراجع دولتی انگلیس برای ترخیص از گمرک و فروش در بازار بریتانیا قابل قبول نبوده و بنابراین صادر کنندگان کالا به انگلیس ، از ابتدای سال 2021 باید برای کالای صادراتی خود، نشان و گواهینامه UKCA را دریافت نمایند. روش راستی آزمایی اعتبار نوبل سرتیفیکیشن و ردیابی آن به IAF

روش راستی آزمایی اعتبار نوبل سرتیفیکیشن و ردیابی آن به IAF

گواهینامه های ایزو باید تحت اعتبار یک نهاد اعتباردهی دارای عضویت IAF و دارای حق امضا یا Signatory برای معاهده شناسایی چند جانیه یا MLA باشد. بنابراین آگاهی از روش راستی آزمایی اعتبار یک نهاد صدور گواهی ایزو و ردیابی آن به IAF ، مهمترین و ابتدایی ترین پیش نیاز برای انتخاب نهاد صدور گواهینامه ایزو، برای شرکتها محسوب می شود.


نصب و سرویس دوربین ضد انفجار

نصب و سرویس دوربین ضد انفجار

دوربین های مدار بسته ضد انفجار که برای کنترل های حفاظتی سایت و همچنین کنترل شرایط تجهیزات، در سایت های دارای ریسک انفجار، بخصوص سایت های نفتی، گاز و پتروشیمی نصب و مورد استفاده قرار می گیرند، با توجه به طراحی و ساختارشان، اگر انفجاری در محیط رخ دهد، آسیب ندیده و عملیات مراقبت تصویری آن دچار اختلال نخواهد شد. آگاهی شرکتهای بهره بردار از تجهیزات ضد انفجار، خصوصا کارفرمایان صنعت نفت از روش مناسب نصب و نگهداری از دوربین ضد انفجار نیز موجب کاهش ریسکهای آسیب دیدگی دوربین در مواقع انفجار در سایت می شود.


معرفی تجهیزات ضد انفجار - دوربین مدار بسته

معرفی تجهیزات ضد انفجار - دوربین مدار بسته

دوربین های مدار بسته ضد انفجار که برای کنترل های حفاظتی سایت و همچنین کنترل شرایط تجهیزات، در سایت های دارای ریسک انفجار، بخصوص سایت های نفتی، گاز و پتروشیمی نصب و مورد استفاده قرار می گیرند، با توجه به طراحی و ساختارشان، اگر انفجاری در محیط رخ دهد، آسیب ندیده و عملیات مراقبت تصویری آن دچار اختلال نخواهد شد.