گروه AC&E

شرکت ADVANCED CONSULTING & ENGINEERING IBERIA, S.L اسپانیا زیر مجموعه گروه شرکتهای AC&E SRL ، فعالیت خود را در سال 2000 با مرکزیت ایتالیا آغاز نمود.

گروه شرکتهای زیر مجموعه AC&E SRL ایتالیا، با شعار WORLDWIDE PASSPORT FOR YOUR BUSINESS دارای فعالیتهای گسترده بازرسی، تست های آزمایشگاهی و صدور گواهینامه در کشورهای آمریکا، ایتالیا، اسپانیا، روسیه، کانادا، برزیل و چین و تحت اعتبار نهادهای تایید صلاحیت مختلف از جمله PJLA آمریکا، SCC کانادا، IAS آمریکا و ENAC اسپانیا است.

آزمایشگاه تست AC&E SRL در ایتالیا، در زمینه آزمون های الکتریکی، سازگاری الکترومغناطیس (EMC)، ضد انفجار (ATEX)، زمان توقف، آلایندگی صوتی (Noise)، آرک فلاش فعال است.

گروه ac&e در برزیل، آمریکا، کانادا و روسیه نیز عمدتا در زمینه بازرسی فنی و ایمنی ماشین آلات و تجهیزات و صدور گواهینامه ها و تاییدیه های مرتبط فعالیت دارد.

در آمریکا و کانادا نیز به عنوان یک نهاد ارزیابی میدانی یا Field Evaluation Body برای محیط های خطر بر پایه استانداردهای ANSI و  NFPA از جمله نهاد بازرسی و تایید تجهیزات الکتریکی ضد انفجار شناخته می شود.

گروه AC&E در سال 2023 نیز خدمات بازرسی، تست و صدور گواهینامه خود را با افتتاح دفتر خود در شانگهای چین، به بزرگترین بازار صنعتی جهان توسعه داد.

شرکتها و دفاتر گروه ac&e شامل دفتر مرکزی ایتالیا واقع در شهر Verona، دفتر اسپانیا واقع در شهر Alicante، دفتر روسیه واقع در شهر مسکو، دفتر آمریکای شمالی واقع در نیویورک، دفتر برزیل واقع در شهر  Sao Jose dos Campos و دفتر چین واقع در شهر شانگهای هستند.


AC&E در ایران

با توجه به انجام موفق مراحل ارزیابی از آزمایشگاه تست ضد انفجار شرکت نوبل سرتیفیکیشن و همچنین نهاد صدور گواهینامه نوبل سرتیفیکیشن بوسیله ac&e در ماه ژانویه سال 2024 برابر با دی ماه 1402، نوبل سرتیفیکیشن موفق به اخذ مجوز نمایندگی انحصاری شرکت ADVANCED CONSULTING & ENGINEERING IBERIA, S.L اسپانیا برای منطقه ایران گردید.

بنابراین برای تجهیزات ضد انفجار تولید شده در کشور، فعالیت های انجام آزمون های تجهیزات ضد انفجار در آزمایشگاه نوبل سرتیفیکیشن و بررسی و تایید طراحی و تکنیکال فایل آنها بوسیله نهاد صدور گواهینامه  نوبل سرتیفیکیشن صورت پذیرفته و بررسی های نهایی، تصمیم صدور گواهینامه و اعطای گواهینامه های ضد انفجار اتکس (ATEX)، توسط AC&E اسپانیا انجام می گردد.


اعتبار و مجوز فعالیت

مجوز AC&E اسپانیا به عنوان ارگان مطلع (notified body) اروپایی به شماره مجوز 3024، برای فعالیت های صدور گواهی ضد انفجار اتکس، از طریق صفحه ac&e در پایگاه داده نهادهای صدور گواهی محصول NANDO در وب سایت کمیسیون اروپا ، قابل دسترسی است.

AC&E اسپانیا همچنین بعنوان یک نهاد صدور گواهی محصولات ضد انفجار، دارای اعتبار یا اکردیته از نهاد ملی اعتباربخشی کشور اسپانیا (ENAC) می باشد.

وضعیت و دامنه اکردیته ac&e برای صدور گواهینامه های ضد انفجار در وب سایت مرکز تایید صلاحیت اسپانیا، از طریق این لینک قابل ملاحظه است .

برای اطمینان از آخرین وضعیت اکردیته و مجوز AC&E اسپانیا برای صدور گواهینامه اتکس

 • به صفحه اعتبارسنجی الکترونیکی در وب سایت مرکز اعتباربخشی اسپانیا بروید،

 • کد اعتبارسنجی الکترونیک موجود در پایین صفحه گواهینامه اکردیته نهاد صدور گواهی ac&e را که از لینک بالا دانلود نموده اید، در باکس validation code وارد نمایید،

 • آیکون Validate را کلیک کنید.

اگر از موبایل استفاده می نمایید، برای دیدن تصویر کامل، گوشی را در جهت افقی بگیرید و auto rotate آن را نیز فعال نمایید.


راستی آزمایی اعتبار AC&E از سیستم جستجوی نهادهای اعتباردهی شده (اکردیته) در وب سایت ENAC

 • به صفحه اصلی اکردیته در وب سایت مرکز تایید صلاحیت اسپانیا بروید. با کلیک بر روی EN در بالای صفحه اصلی، زبان نمایش را انگلیسی نمایید.

 • روی یکی از آیکونهای Find Accredited Bodies کلیک کنید.

اگر از موبایل استفاده می نمایید، برای دیدن تصویر کامل، گوشی را در جهت افقی بگیرید و auto rotate آن را نیز فعال نمایید.

 • بر روی آیکون Search for Body name کلیک کنید.

اگر از موبایل استفاده می نمایید، برای دیدن تصویر کامل، گوشی را در جهت افقی بگیرید و auto rotate آن را نیز فعال نمایید.

 • هنگامیکه لیست نهادهای اعتباردهی شده باز می شود، نام ADVANCED CONSULTING & ENGINEERING IBERIA, S.L را پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید.

اگر از موبایل استفاده می نمایید، برای دیدن تصویر کامل، گوشی را در جهت افقی بگیرید و auto rotate آن را نیز فعال نمایید.

 • در صفحه ای که باز می شود، جزییات مجوز ac&e اسپانیا از قبیل اطلاعات تماس، شماره مجوز و حیطه اعتباردهی شده، قابل ملاحظه است و با کلیک بر روی عبارت here، گواهینامه اکردیته و جزییات آن از جمله دامنه مجوز صدور گواهینامه اتکس در صفحه دوم، دانلود می شود.

اگر از موبایل استفاده می نمایید، برای دیدن تصویر کامل، گوشی را در جهت افقی بگیرید و auto rotate آن را نیز فعال نمایید.

 


کنترل وضعیت نمایندگی انحصاری AC&E اسپانیا در ایران

به نسخه انگلیسی صفحه اصلی وب سایت ac&e بروید و بر روی منوی اصلی Downloads کلیک کنید. به انتهای صفحه دانلودها بروید و ذیل عنوان MRA ISO 17025-Acreditate laboratory for AC&E Iberia، بر روی عبارت Nobel Certification ITALIA کلیک کنید تا اطلاعات تماس دفتر ایتالیا، دفتر ایران ، آزمایشگاه ایران و همچنین دامنه تست و صدور گواهینامه های ضد انفجار شرکت نوبل سرتیفیکیشن را به عنوان نماینده انحصاری ac&e اسپانیا در ایران ببینید.

در صورت نیاز به استعلام وضعیت نمایندگی شرکت نوبل سرتیفیکیشن، با ایمیل رسمی atex@ac-e.com که در صفحه اصلی وب سایت ac&e نمایش داده شده و یا با آدرس ایمیل simone.romano@ac-e.com که در صفحه مجوز نهاد صدور گواهی ac&e در پایگاه داده NANDO ثبت شده، تماس برقرار نمایید.

به منظور تسریع در پاسخگویی، لطفا ایمیل رسمی نوبل سرتیفیکیشن (info@nobelcert.com) را نیز در CC ایمیل ارسالی قرار دهید تا پیگیری های لازم برای پاسخگویی سریعتر، صورت پذیرد.


راستی آزمایی گواهینامه های AC&E اسپانیا

روش راستی آزمایی اعتبار گواهینامه ها از طریق وب سایت

 

 • به صفحه جستجوی گواهینامه ها ، در وب سایت AC&E مراجعه نمایید.

 • در باکس certificates حداقل سه کاراکتر از شماره گواهینامه را وارد نمایید و آیکون Go را کلیک کنید ، یا

 • در باکس Manufacturers حداقل سه کاراکتر از نام سازمان دارنده گواهینامه را وارد نمایید و آیکون Go را کلیک کنید.


روش راستی آزمایی اعتبار گواهینامه ها از طریق ایمیل

تصویر گواهینامه مورد نظر را به ایمیل رسمی atex@ac-e.com که در صفحه اصلی وب سایت ac&e نمایش داده شده و یا به آدرس ایمیل simone.romano@ac-e.com که در صفحه مجوز نهاد صدور گواهی ac&e در پایگاه داده NANDO ثبت شده، ارسال نمایید.

در صورت تمایل می توانید ایمیل نهاد ملی تایید صلاحیت اسپانیا را با قرار دادن آدرس ایمیل enac@enac.es در cc ایمیل ارسالی، نهاد مذکور را در جریان استعلام خود قرار دهید.